Den nationella styrelsen

Unga Feministers nationella styrelse tillsattes 17 februari av riksårsmötet i Göteborg. Denna sida är under uppdatering. Fler pressbilder finns i pressrummet för nedladdning eller maila info@ungafeminister.se. Uppge alltid korrekt upphovsrätt vid användning.

Vill du komma i kontakt med styrelsen vänder du dig till styrelsen@ungafeminister.se eller direkt till någon av styrelseledamöterna. Alla nås på mail via förnamn.efternamn@ungafeminister.se.

 

vår politik [återskapat]-01.png

Elvira Johansson

Sammankallande
Ekonomipolitisk talesperson
elvira.johansson@ungafeminister.se
vår politik [återskapat]-01.png

Hanna Bergman

Sammankallande
Talesperson för internationella frågor
hanna.bergman@ungafeminister.se
vår politik [återskapat]2-01.png

Selma Grollmuss Sarii

Press och kommunikationsansvarig
Kulturpolitisk talesperson
selma.grollmuss@ungafeminister.se
vår politik [återskapat]-01.png

Martin Torpe

Sekreterare
Hälso och sjukvårdspolitisk talesperson
martin.torpe@ungafeminister.se
vår politik [återskapat]-01.png

Emily Dernfors

Medlemsansvarig
Miljöpolitisk talesperson
emily.dernfors@ungafeminister.se
vår politik [återskapat]-01.png

Emma Jernberg

Folkbildningsansvarig
Asyl och migrationspolitisk talesperson
emma.jernberg@ungafeminister.se
vår politik [återskapat]2-01.png

Alise Henriksson

Press och kommunikationsansvarig
.
alise.henriksson@ungafeminister.se
vår politik [återskapat]-01.png

Lisa Bovaller

Folkbildningsansvarig
Djurrättpolitisk talesperson
lisa.bovaller@ungafeminister.se