Under valrörelsen har vi tre valtalespersoner. Vi företräder vår politik som helhet och kan nås via mail.
Från vänster: Emily Dernfors (Östersund), Hedda Tingskog (Stockholm) och Hanna Bergman (Malmö)

Nationella styrelsen

Unga Feministers nationella styrelse tillsattes 10 februari av riksårsmötet i Västerås. Fler pressbilder finns i pressrummet. 

Vill du komma i kontakt med styrelsen vänder du dig till styrelsen@ungafeminister.se eller direkt till någon av styrelseledamöterna. Alla nås på mail via förnamn.efternamn@ungafeminister.se.

Foto: Ronja Jönis samt Fredrika Elise Eriksson

Unga Feministers nationella styrelse tillsattes 10 februari av riksårsmötet i Västerås. Fler pressbilder finns i pressrummet. 

Vill du komma i kontakt med styrelsen vänder du dig till styrelsen@ungafeminister.se eller direkt till någon av styrelseledamöterna. Alla nås på mail via förnamn.efternamn@ungafeminister.se.

Foto: Ronja Jönis samt Fredrika Elise Eriksson

HannaHedda_ljusare.jpg

Hedda Tingskog och Hanna Bergman

Sammankallanden

hedda.tingskog@ungafeminister.se; hanna.bergman@ungafeminister.se
Emily.jpg

Emily Dernfors

Medlemsansvarig

emily.dernfors@ungafeminister.se
Leo.jpg

Leo Möller

Sekreterare
Hälso- och sjukvårdspolitisk talesperson | kultur- och kulturvårdspolitisk talesperson
leo.moller@ungafeminister.se
Viking.jpg

Viking Lindberg

Ekonomiansvarig
Ekonomisk-politisk talesperson | bostadspolitisk talesperson
viking.lindberg@ungafeminister.se
AliciaNathanson_Ronja Jönis.jpg

Alicia Nathanson Thulin

Press- och kommunikationsansvarig
Miljöpolitiskt talesperson
alicia.nathanson@ungafeminister.se
FridaÅsbrink_Ronja_Jönis.jpg

Frida Åsbrink

Press- och kommunikationsansvarig
Arbetsmarknadspolitisk talesperson
frida.asbrink@ungafeminister.se
Frida_Hallberg_Ronja_Jönis.jpg

Frida Hallberg Ohlsson

Press- och kommunikationsansvarig
Idrott- och fritidspolitisk talesperson | Djurrättspolitisk talesperson
frida.hallberg@ungafeminister.se
Irma.jpg

Irma Flores Bertilsson

Utskottssamordnare
Talesperson rättsliga och internationella frågor
irma.flores@ungafeminister.se
Lovisa.jpg

Lovisa Johansson

Projektledare
Gles- och landsbygdspolitisk talesperson
lovisa.johansson@ungafeminister.se
Moa.jpg

Moa Nyström

Ledamot
Utbildningspolitisk talesperson
moa.nystrom@ungafeminister.se
UF 20.jpg

Emma Jernberg

Folkbildningsansvarig
Migration- och asylpolitisk talesperson
emma.jernberg@ungafeminister.se